TREND

“TREND” kelimesi, değişimin hareket ettiği yönü belirtir. Son teknolojide olmak, belli bir tutku gerektirir. Şirket 2000 yılında kurulduğundan beri TREND Group, pazar araştırması, yeni trendler ve ürün geliştirmenin öncüsü olarak ün kazanmıştır. Dünyanın önde gelen renkli cam mozaik, Venedik enamel, altın varak tessera ve mühendislik taş yüzey üreticilerinden biri olan TREND Group, İtalya geleneğinin temel ilkelerini günümüzün en ünlü tasarımcıları, mimarları ve sanatçıları ile sentezlemiştir.

Grup, Venedik’teki Orsoni Venezia 1888 fırınının 19. yüzyıl simyasını, Sebring, Florida’daki mühendislik ürünü aglomera üretim tesisinin 21. yüzyıl yenilikleri ile ustaca birleştirerek bu fırsatı küresel olarak kucakladı. Dört kıtadaki üretim ve montaj tesisleri ile 50’nin üzerinde ülkede faliyet gösteren TREND, şu anda 1,5 milyon metrekarelik cam mozaik karo ve 800.000 metrekarelik aglomera yüzey dağıtıyor.

Ekolojik ve yaratıcı uygulamalar
TREND Group’un liderliği, şirketin ticari ruhunun, çevresel farkındalık  ve kültürel etkilere derin bir bağlılıkla şekillendirilmesi ile oluştu. Şirket, süreçlerin ve ürünlerin ekolojik etkisini azaltmak için hevesle ve girişimci bir şekilde hareket etmektedir. Üretim, daha az hammadde ve enerji kaynağı tüketmek, atık malzemeleri geri dönüştürmek ve yaratıcı uygulamaların doğal dayanıklılığını artırmak için tasarlanmıştır.