ORSONI

Orsoni, 1888’den beri aynı teknikleri kullanarak 3.500’ün üzerinde 24K altın varak mozaik, renkli altın ve Venedik smalti üreten tarihi Venedik fırınıdır. Orsoni tarihi, dört nesildir gizemli simyayı barındıran bir sanatın eşsiz mirasıdır. Geçmişten gelen zanaatkar mükemmelliği, Orsoni’yi geleceğe taşırken, aynı kadim cam yapım süreci kullanılmaktadır. Orsoni, Venedik şehrinde ateşle çalışılmasına izin verilen son fırındır.

Orsoni, mükemmellik tutkusuna sıkı sıkıya bağlı olan benzersizliği ve ayrıntılara gösterdiği özeni, duygularla aktarmayı amaçlamaktadır. Orsoni’nin altınının 19 farklı tonunun tamamı, cam ve değerli metal olan 24 ayar altının zamana yayılan kombinasyonunun sonucudur. İşlemin her adımı el yapımı olduğundan, benzersiz bir kaliteye sahip otantik Venedik işçiliğinin sonucudur.

Miras, sanat ve tutku
Miras, sanat ve tutkunun yaratıcılıkla ortaya çıkan açık sonucu: Orsoni Başkanı Riccardo Bisazza ve Onursal Başkan Lucio Orsoni. 2003 yılından bu yana, Orsoni fırıtını, sanatsal ve endüstriyel mozaik alanında uzmanlaşmış bir tasarım şirketi olan TREND Group’un bir parçasıdır. Orsoni’nin tarihi, mozaikler kadar parlak, saf ve büyülü olarak devam ediyor.