CERAMICA FLAMINIA

Ceramica Flaminia, antik çağlardan beri seramikleri ile bilinen bir bölge olan Civita Castellana’da 1955 yılında kuruldu. O zamanlar tüm üretim süreci elle yapılırdı, ancak Ceramica Flaminia kurucularının tutku ve yetkinliği sayesinde hızla büyüdü ve gelişti.

Flaminia’ya göre banyo, evin dayanak noktasıdır; detaylı olarak döşenmesi gereken samimi bir alan. Burası artık bir banyo değil, sektörü çok uzun süre şartlandıran klasik ve alışagelmiş kodlardan uzak bir proje sonucunda her bir unsurun ortaya çıktığı bir yaşam alanıdır. Bu yenilikçi vizyon Flaminia’nın, özellikle 90’lı yıllarda ünlü tasarımcılarla işbirlikleri yaparak, seramiğin etkileyici değerini keşfetmesini, teknik performans ve duyguyu yeni trendleri belirleme ve modern diller icat etme yeteneği ile birleştiren koleksiyonlar yaratmasını sağladı.

Tüm dünyada tanınıyor
Eleştirmenlerin beğenilerine, piyasada artan bir yanıt eşlik etmektedir. Ceramica Flaminia’nın üretiminin yüzde 70’i İtalya’da satılmaktadır. Bununla birlikte İtalya dışında Avrupa’da, ABD, Kanada, Avustralya, Çin ve Japonya’da da önemli bir mevcudiyet kaydedilmiştir.