CERAMICA BARDELLI

Ceramica Bardelli, 1960’larda bir emaye kaplama tesis olarak kurulmuş ve başlangıcından bu yana kaliteli ürünleri ile öne çıkmıştır. 80’li yılların başında şirket, tasarımcı seramiklerine uygulanan formal ve estetik bir araştırma yoluna giderek kısa süre sonra mobilya ve tasarım endüstrisindeki trendlerin yorumlayıcısı oldu.

Ceramica Bardelli ürünü, ünlü tasarımcılarla işbirliği nedeniyle hem kültürel açıdan hem de el yapımı ve endüstriyel ürünlerin kalitesi nedeniyle teknik açıdan seramiğe uygulanan araştırmalarla özdeşleşen mimarları hedeflemektedir.

Tasarım seramik

Tasarım, planlama titizliği, yenilik seçimi ve iki boyutlu estetik işaretin mimariye dönüşen işaretidir. Gerçek bir proje haline gelene kadar sürekli değişen bir ürün, iletişim kurmanın bir yoludur. “Tasarım seramik”, titiz bir mekan anlayışı ile ayırt edilen vurgulu senaryolar yaratmak anlamına gelir. Ceramica Bardelli’nin koleksiyonları,Gio Ponti, Piero Fornasetti, Marcel Wanders, Marcello Chiarenza, Maddalena Sisto, Daniele Bedini, Julia Binfield, Annabelle d’Huart, Davide Pizzigoni, Luca Scacchetti, Antonio Annicchiarico, Manuela Corbetta, MicheleTranquillini, Ruben Toledo, Idarica Gazzoni, Ruberto Gerosa, Maria Cristina Hamel, Guido Berger&Annette Stahl, Nigel Coates, Tord Boontje, Ronald Van Der Hilst, Marco Ferreri, Ricardo de Alberti gibi sanatçılar tasarımcılar tarafından tasarlanmıştır.